Viniculture.pl – Blog o winie

Nowy projekt – Pracownia Wino

Ostatni rok upłynął mi pod znakiem ostrych zakrętów życiowych, ale nie o tym chcę. 2014 będzie czasem wielu wyzwań. Ponieważ wyznaję zasadę no pain, no gain, to podejmuję rękawicę i wciąż wierząc w wino zabieram się za nowy, ambitny projekt.

Pracownia Wino

Wraz z niesamowitymi ludźmi – Andrzejem Strzelczykiem i Tomkiem Koleckim-Majewiczem wystartowaliśmy z Pracownią Wino. Czuję, że to nie czas na fałszywą pokorę, więc będę się chwalił, bowiem w mojej skrajnie subiektywnej ocenie jest czym.
Wszyscy wierzymy w wino i widzimy, że w naszym kraju można jeszcze wiele zrobić (dowodem na co jest niewątpliwy sukces Winicjatywy, której częścią miałem przyjemność być do niedawna jeszcze).
My postawiliśmy na szkolenia, kursy, warsztaty i degustacje komentowane. Pełną ofertę spotkań znajdziecie tutaj.

Uczymy się

Całość została przygotowana w taki sposób, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zaczynając od podstaw, a kończąc na długim kursie składającym się z czterech całodziennych spotkań, który kończy egzamin testujący zdobytą wiedzę.

Miejsce

Naszym partnerem strategicznym jest Winosfera, w której do dyspozycji mamy tzw. private room (z efektowną piwniczką SpiralCellars ®) oraz kuchnię pod wodzą Jakuba Adamczyka. Z pewnością zadbają o żołądki naszych gości. Na dokładkę wspólnie bedziemy organizowali warsztaty poświęcone łączeniu smaków z winem.

Sponsorzy

Nie wypada mi przy okazji nie wspomnieć, że wszystkiego nie udałoby się wykonać na odpowiednim poziomie, gdyby nie wsparcie szanownych sponsorów, dzięki którym możemy degustować z najlepszego na świecie szkła Riedel oraz uzupełniać wino wodą Acqua Panna oraz San Pellegrino (oczywiście zawsze zgodnie z tzw. Water Codex).

Wkrótce

„Trzech panów od wina” – tak powiedziała moja córka patrząc na naszą stronę
internetową :)

Działamy pełną parą. Możecie nas polubić na fejsbuku, dzięki czemu zawsze będziecie na bieżąco z naszymi wydarzeniami. Pojedynek włoski to pierwsza degustacja komentowana za nami. Dziś spotkamy się na degustacji „Klasyki Nowego Świata” prowadzoną przez Andrzeja Strzelczyka. Chwilę poźniej warsztat „Smaki+wino”. Koniec marca kurs wprowadzający – czyli o tym, co każdy winoman wiedzieć powinien. W kwietniu degustacja porównawcza Duero vs. Douro i wiele innych. Nasłuchujcie :)

Będzie się działo!
Do zobaczenia w Winosferze.

 

Exit mobile version