Viniculture.pl – Blog o winie

European Wine Bloggers Conference 2011 – Franciacorta – szczerze

European Wine Bloggers Conference 2011 - FranciacortaDostałem to samo pytanie od kilku winiarskich bloggerów: “Jak konferencja? Warto się tam wybrać?”. Odpowiem na nie tak samo, jak odpowiedziałem jednemu już jakiś czas temu i zdecydował się pojechać;) Tutaj moi drodzy nie chodzi o konferencję samą w sobie. Na kolana nie powala, choć to też mocno zależy od tego jak długo jesteś blisko tematu wina. Jakie dokładnie były opcje w tym roku i co było tematem przewodnim, możecie sobie przeczytać na stronie internetowej konferencji, lub zajrzeć do mojego skrótu. Oto moja odpowiedź: “EWBC to poznanie ludzi, rozmowy z nimi, okrywanie nowych win i przede wszystkim wizyty w winnicach i rozmowy z producentami”. Podejrzewam, że gdyby organizatorzy w przyszłym roku postanowili zrezygnować z części pt. “wycieczki” frekwencja spadłaby z 220 do 50 osób. Jestem tego bardziej niż pewny. Konferencja to PRETEKST, by wyjechać i odkryć nowy, czasem zupełnie zaskakujący świat. Już pisałem o tym, że nie da się poznać wina i zakochać w nim na serio bez podróżowania po winnicach. Przynajmniej ja sobie tego nie wyobrażam.

Kolejnym aspektem z kategorii „priceless” to ludzie. Jedziemy po to, by poza miejscami i butelkami poznać ludzi, którzy zajmują się najróżniejszymi rzeczami w ramach tematu – „wino”. Konferencja jest w formacie raczej mało formalnym, tak więc networking jest sprawą naturalną, nawet introwertyk odnajdzie się i wróci do domu z nowymi znajomościami:)

Tzw. output z konferencji dla mnie to:

Mam nadzieję opublikować wkrótce teksty, do których inspiracją były wizyty w regionie Górnej Adygi oraz Friuli-Wenecji Julijskiej. Obawiam się, że mogą być interesujące:)

Kto z Was postanawia założyć bloga? (jeśli potrzebujecie pomocy, to jestem do dyspozycji). Kto wybiera się na konferencję za rok?;)

Exit mobile version