Konkurs – wyniki

Tagi

, , ,

Udostępnij na:

Voila! Konkurs zakończony

W ten oto sposób dotarliśmy do finału. Już wiemy kto zwyciężył. Trzeba przyznać, że wcale nie było łatwo. Zwycięzcy są już wyłonieni. Dlaczego liczba mnoga wytłumaczymy za chwilę. Najpierw podsumowanie oraz prawidłowe odpowiedzi.

Na pierwsze pytanie odpowiedziały poprawnie 62 osoby. Na drugie już tylko 22 osoby, a do trzeciego etapu dotrwało już tylko osiem osób.

Oto prawidłowe odpowiedzi (przypominamy, że prawidłową odpowiedzią było udzielenie jej na wszystkie zadane pytania, np. w przypadku pytania pierwszego odpowiedź „Merlot” nie wystarczyła).

Pytanie 1.

W filmie pt. „Bezdroża” główny bohater rozmawiając z kolegą przed restauracją w dosyć radykalny sposób wyraża się, że nie zamierzać pić wina ze szczepu… O jakim szczepie jest mowa oraz jak brzmiało owe dostadne stwierdzenie?

ODPOWIEDŹ POPRAWNA:

Merlot. „I’m not drinking any fucking merlot!”.

Pytanie 2.

„Jakie były powody wprowadzenia tej klasyfikacji oraz na czym polegała owa zmiana na liście win i w którym roku była wprowadzona?”

ODPOWIEDŹ POPRAWNA:

Klasyfikacja powstała na żądanie Napoleona III na okoliczność Wystawy Światowej w Paryżu. Owa klasyfikacja miała na celu ułożenie win Bordeaux w pięć klas; od 1er do 5er Cru. Do dnia dzisiejszego wprowadzono tylko jedną zmianę na tej liście – w 1973 roku z klasy trzeciej, do drugiej awansowano Château Mouton-Rotschild.

Pytanie 3.

„W którym roku Pan Szepsy po raz pierwszy odwiedził słynne Château d’Yquem? Amerykański biznesmen (Chińskiego pochodzenia) zaoferował współpracę naszemu bohaterowi. Jak brzmi jego imię i nazwisko oraz nazwa tokajskiej winnicy, której był – i wciąz jest – właścicielem?”

ODPOWIEDŹ POPRAWNA:

Pan István Szepsy udał się do winnicy d’Yquem w 1990 roku. Antony Hwang i winnica Királyudvar to poprawna odpowiedź na drugą część pytania.

Podawaliście rok 1989 jako odpowiedź, czyli moment otworzenia się granic po upadku ustroju komunistycznego. Uznajemy taką odpowiedź za poprawną.

***

Prym wiodła płeć piękna. Zdecydowana większość partycypantów, to właśnie panie. Również Pani zdobyła pierwsze miejsce.

Ponieważ różnica w odpowiedziach to dostłownie kilka minut, postanowiliśmy przyznać dwie nagrody pocieszenia. Nagrodę za pierwsze miejsce, książkę Kevina Zraly – Kurs wiedzy o winie otrzymuje pani Ewa. Nagrody pocieszenia – stalowe kulki do czyszczenia karafki (zdjęcia poniżej) otrzymują: pan Michał oraz pani Aneta. Zwycięzcy otrzymają e-mail z informacjami na temat dalszego postępowania.

Wam wszystkim dziękujemy bardzo za zabawę (mamy nadzieję, że udaną) i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że taka forma zdobywania wiedzy spotkała się z Waszym uznaniem. Obiecujemy że na początku nowego roku ruszymy z kolejnym konkursem. W międzyczasie zapraszamy do odwiedzania naszego portalu!

Eisch - kulki do czyszczenia karafkiEisch - kulki w karafceKurs wiedzy o winie