V Konwent Polskich Winiarzy. Kraków. 25-26 września 2010.

konwent_polskich_winiarzy

Poniżej przedruk info prasowego na temat zbliżającego się V Konwentu Polskich Winiarzy. Cytuję za: InstytutWina.pl

Polski Instytut Winorośli i Wina, redakcja „Magazynu Wino” uprzejmie zapraszają na V Konwent Polskich Winiarzy, który odbędzie się w dniach 25-26 września 2010 r. w Krakowie, w Sali Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Krupnicza 33.

W Konwencie Polskich Winiarzy mogą uczestniczyć wyłącznie właściciele minimum 5-cio  arowych winnic (300 krzewów), zaś w degustacji mogą być zaprezentowane wina zrobione z własnych winogron, według zasad obowiązujących w Unii Europejskiej.

Szczegółowe zasady uczestnictwa znajdą Państwo w załączonym Regulaminie V Konwentu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tym roku zmieniamy formułę Konwentu. Oto pokrótce nowe zasady:

Pierwszego dnia każdy z uczestników Konwentu będzie mógł na osobnym stoliku wystawić do degustacji dowolną ilość przywiezionych przez siebie win, jak również zaprezentować materiały dotyczące swojej winnicy. Taką formułą degustacji chcemy dać uczestnikom więcej czasu na nieformalną wymianę doświadczeń, a także wzajemną ocenę swoich win.

W tym samym czasie komisje złożone z członków Instytutu i redaktorów „Magazynu WINO” wybiorą w drodze degustacji najlepsze, najciekawsze (a może też najbardziej kontrowersyjne?) wina, które zaprezentowane i omówione zostaną drugiego dnia Konwentu. Jednocześnie bezpośredni kontakt członków panelu z winiarzami pozwoli na wymianę opinii i komentarzy na temat prezentowanych win.

W drugim dniu odbędzie się panelowa degustacja win wybrany poprzedniego dnia oraz ich omówienie w otwartej dyskusji.

Rozpoczęcie Konwentu nastąpi w sobotą 25 września o godz. 10.00, a zakończenie w niedzielę 26 września jest planowane około godz. 16.00.
Organizatorzy Konwentu zapewnią każdemu uczestnikowi stolik do wystawienia win, wodę mineralną i profesjonalne kieliszki do degustacji. Uczestnicy proszeni są o zapewnienie materiałów informacyjnych dotyczących swojej winnicy i prezentowanych win.

Nocleg i wyżywienie uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie. Na miejscu, w budynku Auditorium Maximum znajduje się bufet.

Zakwaterowanie nie powinno nastręczać większych problemów. W pobliżu znajdują się dwa hotele należące do UJ, w których można zarezerwować miejsca. W okolicy jest także sporo innych hoteli i hosteli. W końcu września w Krakowie już nie ma tak wielu turystów i z miejscami nie powinno być problemu.

Zgłoszenia według zasad Regulaminu dołączonego do niniejszego zaproszenia należy przesłać drogą elektroniczną na adres sekretariatu Konwentów Polskich Winiarzy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 września br. e-mail: konwent@instytutwina.pl.

Wszelkich wyjaśnień udziela sekretarz Konwentu Katarzyna Niemyjska, tel.: 0502-523-227, e-mail: konwent@instytutwina.pl