Ciąg dalszy? Oby!

Tagi

, , ,

Udostępnij na:

RexPickett_SidewaysPamiętacie film „Bezdroża” (Sideways)? Obok obrazek, który być może nie kojarzy się od razu z tym filmem, choć powinien, bo to okładka książki, na podstawie której nakręcono ten słynny film. Zarobił 250 mln dolarów, dlatego też piszę „słynny”. Moim skromnym zdaniem bardzo udany. Z podziwem można było obserwować jak potem spadła sprzedaż win ze szczepu Merlot, podczas gdy Pinot Noir rosła. Ciężko jest zmierzyć i dać jednoznaczną odpowiedź czy film bezpośrednio miał realny wpływ na te wskaźniki. Wszystko przez jedno zdanie wypowiedziane przez bohatera mówiącego „I’m not drinking any fucking merlot!”.

Wine Enthusiast Magazine opublikował ciekawy wywiad z pisarzem, który popełnił Sideways. Na szczęście to nie jest odgrzewany kotlet, ale autentyczny news, ponieważ Rex Picket napisał ciąg dalszy przygód Jack’a i Miles’a. Tytuł kolejnej części dwóch przyjaciół brzmi „Vertical”. Wersja papierowa będzie dostępna od listopada na Amazon.com. Czy powstanie na jej podstawie kolejna część filmu? Bardziej niż prawdopodobne, że TAK. Nie wiem jak Wy, ale ja będę czekał z upragnieniem!

A Merlota piję i lubię mimo wszystko;) Takim 100% Merlotem z Chateau Petrus nie pogardziłbym. Nawet ze słabszego rocznika.

Zapraszam do przeczytania wywiadu na WineMag.com