Z iPad’em do Napa Valley

Wine Spectator iPad appPowoli, bardzo powoli, branża winiarska zaczyna odnajdywać się w świecie tzw. nowych mediów. Powstają nowe narzędzia ułatwiające życie miłośnikom wina. Jedną z takich gorących kategorii jest tablet. Na zachodzie mówiąc o tablecie, wszyscy myślą o iPadzie, który zdobył dużą część rynku lojalnych użytkowników marki Apple. Rynek w tej części dosyć szybko się zmienia, na ringu pojawiają się coraz to nowsi gracze, oferując swoje urządzenia w dużo bardziej konkurencyjne ceny. Niemniej jednak myśląc o tabletach i rynku powstających na nie aplikacji, myślimy przede wszystkim o iPad.

Kilka ciekawych aplikacji na iPad, które mogą być przydatne wielbicielom wina, opisałem w tym miejscu oraz w tym. Tym razem Wine Spectator wypuścił mini-przewodnik dla osób zainteresowanych enoturystyką w regionie Napa Valley. Do tej pory WS wypuścił fajną aplikację, która jest kieszonkowym przewodnikiem po rocznikach wina. Polecam.

Wracając do najnowszego gadżetu na tablet. Wygląda na porządnie przemyślany i przygotowany z nastawieniem na jakościowy content. Nabywcy w środku znajdą m.in.:

– regularny przewodnik enoturystyczy, z rekomendowanymi winnicami, restauracjami itp.
– interaktywną mapę
– mnóstwo tekstów do poczytania i ładnych zdjęć do oglądania
– wraz z samymi opisami, także oceny przyznane winom przez Wine Spectator
– poradnik łączenia wina z potrawami (ze skupieniem się na szczepie Cabernet Sauvignon).
– inne…

A poniżej kilka zdjęć.

Aplikację możecie kupić za $ 4,99 na App Store.