Kompletny kurs o winie teraz na YouTube

jancis-robinson-courseCały proces rozpoczął się w marcu tego roku. Wtedy to powstał specjalny profil Jancis Robinson na YouTube.com, gdzie stopniowo wrzucano kolejne filmy nagradzanej wielokrotnie serii BBC „Jancis Robinson’s Wine Course„.

Od ponad tygodnia dostępny jest oficjalny profil na YouTube.com, na którym możemy obejrzeć cały kurs. W 1995 roku ukazała się seria 10-cio półgodzinych odcinków, których tematyka skupiona była głównie na omówieniu konkretnych odmian winorośli. Każdy z odcinków został pocięty na cztery części by łatwiej oglądało się je on-line.

Bardzo miło ogląda się filmy, na których wszyscy wyglądają młodo i oldschoolowo;) Ciekawe jest to, że czasy, w których kręcone były filmy, były opanowane przez Cabernet Sauvignon i Chardonnay, którymi masowo obsadzane były siedliska. Teraz można powiedzieć, że niesamowity jest fakt, iż tendencja idzie w innymi kierunku.

W różnych odcinkach spotykamy sławy świata win, jak na przykład: Anthony Barton, Lalou Bize Leroy, Michel Chapoutier, Francis Ford Coppola, Didier Dagueneau, Richard Geoffroy, Peter Lehmann oraz wielu, wielu innych osobistości, piękne miejsca wraz z ich szczególnymi cechami rozpoznawczymi.

Mamy nadzieję, że będziecie czerpać radość i wiedzę z materiału jaki został udostępniony. Wciąż można jeszcze kupić wersję DVD na przykład na Amazon.com. Autorka z nutką autoironii sugeruje, że filmy działają jako idealne lekarstwo na bezsenność;)

Źródło: JancisRobinson.com