Bellingham Shiraz Stellenbosch 2003

Tagi

, , ,

Udostępnij na:

Bellingham ShirazNazwa: Bellingham

Kraj: RPA

Region: Stellenbosch

Rocznik: 2003

Szczep: Shiraz

Zawartość alkoholu: 15%

Typ wina: czerwone, wytrwane

Cena: 76 PLN

Data degustacji: 20.08.2009

Oko: Głęboka rubinowa czerwień, przechodząca w jaśniejsze ceglaste odcienie przy brzegach kieliszka mówi, że to już najwyższy czas na tego sześciolatka ;)

Nos: Po otwarciu butelki uderza aromat ziół i białego pieprzu, po około pół godziny w karafce wino pięknie się otwiera. Dochodzą aromaty jeżyn, czarnej porzeczki, lukrecji, złamane nutą dymu, białego pieprzu i delikatnej wanili.

Usta: Początek to dojrzała czarna porzeczka, jeżyny i wiśnie, potem przebijają się pieprz, dosyć intensywne ale miękkie taniny i wanilia, finisz jest długi, przyjemnie owocowy z pikantną nutą.
Wino jest eleganckie, pełne ale nie przytłaczające. Wysoki alkohol jest doskonale równoważony dobrą kwasowością. Pieprz i taniny tak charakterystyczne dla shiraz, w tym winie nie dominują, lecz świetnie podkreślają skoncentrowaną owocowość. Jeszcze jeden kleliszek poproszę… :)

Dodatkowe informacje:

Nagrody i wyróżnienia:

Bronze – International Wine and Spirit Competition (IWSC) 2005
International Wine Challenge 2005 – Seal of Approval

Pamiętam, że było to jedno z pierwszych win, które mnie zafascynowało, na początku mojej przygody z winem. Jakieś 4 lata temu dostałem butelkę od znajomych na urodziny. Byłem wtedy pod wrażeniem. Wczoraj, zupełnie przypadkiem odnalazłem kilka butelek w sklepie z winem na moim osiedlu. Kupiłem i postanowiłem sprawdzić czy będzie mi smakowało równie dobrze jak 4 lata temu. Smakuje :)

recenzował: SQRZANY