Chateau Dereszla Furmint 2006 Tokaji

Tagi

, , ,

Udostępnij na:

Chateau DereszlaNazwa: Chateau Dereszla

Kraj: Węgry

Region: Tokaji

Rocznik: 2006

Szczep: kupaż, więcej informacji poniżej.

Zawartość alkoholu: 14%

Typ wina: białe, wytrawne

Cena: — PLN

Data degustacji: 19.08.2009

Oko: jasna, słomkowa barwa, z skrzącymi refleksami.

Nos: trochę tropikalnych owoców, mineralne.

Usta: świeże i mineralne, z drugiej strony dosyć ostre z goryczką. trochę bez zdecydowanego charakteru. brakuje mu ciała.

Dodatkowe informacje: dokładny skład szczepowy wina to z tego co się orientuję to: 85% Furmint, 9% Muscat, 6%Hárslevelű.

 
 • Gabriel

  Jest jakieś małe zamieszanie w notce. Na etykiecie nie widać słowa Furmint i chyba słusznie, skoro 80% składu to Harslevelu. ;)

 • Święte słowa. Zaraz poprawię. Mój błąd;/

 • Gabriel

  Fani Gary’ego V. mogą tutaj sprawdzić co on sądzi o tym winie: Gary. Co do składu, to Gary mówi cały czas o furmincie. Notka na stronie producenta jest po węgiersku i translacja przez google oczywiście niewiele wyjaśnia ale i tam chyba furmint jest podany jako główny składnik tego kupażu. Znalazłem też taki skład dla tego wina, w jednym ze sklepów internetowych: 85% Furmint, 9% Heresvla, 6% muscat.

 • Nie wiem czy aż tak bardzo, ale rocznik vs. rocznik może się różnić kupażem.
  Zadzwonię do producenta i zapytam jak to wyglądało w 2006 roku.

 • właśnie otrzymałem mail z wytłumaczeniem, od razu zrobiłem aktualizację wpisu. dodatkowo pojawiła się informacją, że wino zostało wyprodukowane metodą reduktywną oraz że fermentacja i starzenie odbyło się w stalowych kadziach. po 2006 roku wino było wyprodukowane w 2007 oraz w 2009.

 • Gabriel

  Dzięki za te szczegóły i wyedytowanie komentarza.

  • Nie ma problemu. Właśnie szukam rozwiązania sytuacji, by linki dało się wstawiać do komentarzy w bardziej ludzki i łatwy sposób…