Viniculture.pl – portal o winie dla winomaniaków [update]

Drodzy winomaniacy!

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że oficjalnie ruszamy. Na początku serwis jest wersją „beta”, ponieważ wciąż szlifujemy to narzędzie, by służyło nam wszystkim możliwie najlepiej. Prace nad portalem trwały ponad półtora roku, wiele jest jeszcze do zrobienia, ale dziś możemy powiedzieć, że było warto!

Czym jest Viniculture? To proste. Jest niezależnym portalem poświęconym szeroko rozumianej tematyce winiarskiej. Znajdziecie tu informacje bardzo ogólne, dotyczące kultury picia wina – przykładem może być dział „Piwniczka i przechowywanie wina„. Dostępne są także informacje bardzo szczegółowe, związane z opisami regionów winiarskich na świecie np. Alzacja. Zapewne zdajecie sobie sprawę z tego , jakie zadanie przed nami stoi. Opisanie wszystkich regionów to ogromne wyzwanie, które przede wszystkim wymaga czasu. W tym miejscu prosimy o wyrozumiałość, będziemy stopniowo dodawali kolejne teksty. Ponieważ istotą portalu jest dzielenie się wiedzą, to w tym miejscu zachęcamy Was do partycypacji w tym przedsięwzięciu (kontakt). Mamy nadzieję na zbudowanie w pełni niezależnego źródła wiedzy.

Dodatkowo w portalu znajdziecie funkcjonalności dedykowane Waszym potrzebom. Jeśli degustujecie wina, chcecie pamiętać o najciekawszych odkryciach i mieć do nich dostęp wszędzie gdzie tylko jest Internet, to zapraszamy do działu „Oceń wino„, do którego dostęp mają zarejestrowani użytkownicy. Ponadto możecie budować własne Galerie zdjęć ze swoich podróży winiarskich. W Wasze ręce oddajemy także „Forum„, które, mamy nadzieję, będzie źródłem wymiany doświadczeń i ciekawych wypowiedzi.

W dziale „News” znajdziecie najważniejsze i najnowsze wieści ze świata win. Natomiast w części „Artykuły” będą się ukazywały różnego typu felietony, pisane przez nas oraz przez zaproszonych gości. Dziś możemy zdradzić, iż w najbliższym czasie ukaże się ciekawy wywiad z jedną z najważniejszych osób na świecie zajmujących się pisaniem na temat wina.

Słów kilka na temat naszych planów. Kolejnym krokiem z naszej strony będzie dodanie kalendarza wydarzeń związanych z winem. Przede wszystkim chcemy Was informować o tym co się dzieje w Polsce, ale zamierzamy anonsować także ważne momenty ze świata wina odbywające się poza granicami naszego kraju.

Jeśli jeszcze nie zarejestrowałeś się, możesz to zrobić teraz, klikając z ten link.

À votre santé!

Maciej Gontarz