Wtorki są (będą) fajne!

Porozumienie ponad podziałami. O podziałach do tej pory raczej nie dane mi było słyszeć, ale porozumienie jest! Dzięki inicjatywie Kuby, prowadzącego bloga Czerwone czy białe, jest nas kilka osób i nie zawahamy się użyć naszej siły, powiem więcej – na pewno jej użyjemy!

winnewtorkiO co chodzi?
Pomysł jest prosty. Zaczynamy 5 kwietnia 2011. W co drugi wtorek będziemy wrzucali naszą notkę degustacyjną określonego wina. Wszyscy opisują to samo wino. W ten sposób rozpoczynamy „WINNE WTORKI”.

Po co to robimy?
Po pierwsze dla Was – czytelników. Chcemy byście mogli poznać różne punkty widzenia. Każdy z nas ma inne doświadczenie i preferencje winiarskie, zatem w ten sposób na tacy dostajecie w pewien sposób przekrój smakowy rynku;) (a przynajmniej taką mamy nadzieję).
Po drugie chcemy trochę rozruszać branżę winiarską w Polsce, chcemy by COŚ zaczęło się dziać. Nie będziemy siedzieli z założonymi rękoma i czekali na cud, bierzemy sprawę w swoje ręce i działamy. Wkrótce dołączy do nas logotyp, tak więc będziemy widoczni i rozpoznawalni.

W zabawie udział biorą (kolejność alfabetyczna):

Białe nad Czerwonym (Piotrek)

Czerwone czy białe (Kuba)

Kontretykieta (Kuba)

Książka i Wino (Borysa)

O winie (Tomek)

Uncle Matt in Travel (Mariusz)

WineZine (Ewa)

Winne Przygody – blog winem pisany (Krzysiek i Mateusz)

Ja (Maciek)

—AKTUALIZACJA—

Dołączają do nas powoli kolejne osoby, które witam wszyscy z uśmiechem:

Amarone

Nasze-Wina

DoTrzechDych.pl

Wine World

Winna Pasja

SStarwines.pl

Wina z wyboru

Jongleur

Winniczek

Pamiętajcie, co drugi wtorek czeka na Was nowe wino. Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o takim pomyśle . Wina, które chcielibyście, by były przez nas przetestowane również możecie wrzucać do komentarzy. Pamiętajcie tylko, że chodzi o takie wina, które generalnie są dostępne w sklepach całej Polski – najpierw my musimy je dostać, potem czytelnicy muszą mieć do nich dostęp, jeśli zechcą sami przetestować daną butelkę.

Jeśli ktoś z Was, piszących o winie w takiej czy innej formie, jest zainteresowany dołączeniem do realizacji pomysłu, niech się zgłosi do jednego z nas i zostawi taką informację w komentarzu.

PS. Dziś 1 kwietnia, ale to nie jest dowcip:]