NIEcodzienna piwniczka

Tagi

, ,

Udostępnij na:

Anglojęzyczne serwisy jakiś czas temu pisały na ten temat. Wino, w procesie starzenia w butelce, powinno spoczywać w pozycji poziomej. Dzięki nowemu podejściu, wino jest przechowywane w pozycji wciąż poziomej, ale w pionie. Skomplikowane? Nic prostszego!

Osoby nie posiadające bardzo dużej piwnicy, w której mogliby urządzić sobie przestronną piwnicę nie są skazane na rezygnację ze swoich marzeń. Wystarczy pomyśleć o swojej piwnicy nie w wymiarze sześcianu, ale walca. Tak! Jedna z brytyjskich firm wpadła na pomysł budowy piwnic w pionie. W ten sposób zoptymalizowano przestrzeń do niezbędnego minimum. Kwestia cyrkulacji powietrza, dotarcia światła itp. Czynników również została przemyślana i w odpowiedni sposób rozwiązana. Jeśli nawet nie planujesz lub po prostu nie masz możliwości wykonania takiej instalacji w swoim domu zachęcamy do obejrzenia galerii poniżej.

Profesjonalnie tematem zajmuje się brytyjska firma Spiral Cellars. Zainteresowanych odsyłamy na ich stronę. Źródłem opublikowanych fotografii jest serwis internetowy Spiral Cellars.