Kolejna książka o winach dla dzieci!

Jakiś czas temu pisałem o książce o winach dla dzieci, która ukazała się w Hiszpanii. Tym razem na tapecie jest Francja i Chateau Fonroque (właścicielem jest Alain Moueix). Tytuł książki brzmi: Vignes et Vins: Un Monde a Decouvrir (Vines and Wines: A World to Discover). Poniżej etykieta zwana przez NIEwinnych zwyczajnie – okładką;)

Vines and Wines

Książka została napisana z myślą o dzieciach w przedziale wiekowym 7-12 lat. Dzięki niej mogą się one dowiedzieć jakimi są szczęściarzami, że żyją w kraju, w  którym winorośl i wino odgrywa istotną rolę od wielu pokoleń;)

Poza samą historią wina, na kolejnych stronach czytelnicy poznają cykl życia winorośli oraz cały proces tworzenia wina. Publikacja jest spod znaku „ECO”, a to oznacza, że została wyprodukowana bez użycia kleju czy lakierów drukarskich. Wydawca z pewnością szybko może zostać posądzony o krzewienie picia alkoholu wśród nieletnich, co jest w sprzeczności z mocno restrykcyjną ustawą obowiązującą we Francji, ale jak do tej pory takie zarzuty się nie pojawiły. Ta książka, to po prostu nowy sposób na pokazanie bogatego dziedzictwa kulturowego Francji.

Wydawca rozważa również wydanie książki w języku angielskim. W Polsce z pewnością się nie ukaże…:/