Przewodnik po winach by SlowFood

slow_food_logoMiędzynarodowy ruch promujący produkty spod znaku Slow Food postanowił wydać przewodnik po winach Slow Wine 2011. Ma być on swego rodzaju alternatywą dla znanego od lat Gabmero Rosso.

Pomysł polega na tym, by odrzucić oceny punktowe win, na rzecz jakościowych. Między innymi w ten sposób mocno wyraża się ideologia anty-globalistyczna ruchu Slow Food.

Edycja obejmuje tylko wina włoskie. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że wydawca odbył ponad 2 000 spotkań w 1 833 winnicach, zatem oceny jakościowe są bardzo realne – wiele rozmów w winnicach, poznanie ludzi i tego, co kryje się w każdej butelce pozwala czytelnikowi zaufać jakości tekstów. To z całą pewnością zupełnie nowe podejście do tematu.

Więcej informacji znajdziecie na włoskiej stronie www.slowine.it.

 
  • A co rozumiemy przez ocenę jakościową wina? Że niby ma to być bardziej obiektywne? Dla mnie właśnie piękno wina tkwi w tym, że jego ocena jest całkowicie subiektywna, co daje ogromne pole do dyskusji, dzielenia się własnymi spostrzeżeniami, lepszego poznawania siebie i innych.

    P.S. Maćku, nie działa coś „Connect with Facebook”, przynajmniej u mnie na Safari.

  • Okej, okej;)
    Muszę przyznać, że niezbyt precyzyjnie się wyraziłem pisząc „ocena jakościowa”. Powinno być raczej „pełna ocena”. Więc w niej nie chodzi o większą obiektywność, bo ocena zawsze jest skazana na subiektywności. Chodzi mi o to, że chyba fajniej jest przeczytać opis winnicy ze wszystkim do okoła co jest z nią związane niż tylko kilka gwiazdek z jednym zdaniem lub 96 punktów…

    Faktycznie, coś nie działa FB Connect. Postaram się to naprawić możliwie szybko. Dzięki za info.

  • Pingback: Slow Wine na telefon | Viniculture.pl - Winna Strona Życia()