Konferencja na temat przyszłości wina

wine future

Już niedługo odbędzie się bardzo ważna konferencja. Szczególnie istotna dla tych wszystkich, dla których wino jest tematem związanym z życiem codziennym. Jedni pracują w branży produkując wino, inni je sprzedają, jeszcze inni na końcu starają się o nim pisać i propagować kulturę wina w swoich krajach.

Z pewnością w dniach 11-12 listopada winiarskie oczy świata będą skierowane na region Rioja w Hiszpanii, gdzie odbędzie się konferencja Wine Future.

Jego przyszłość stoi pod wielkim znakiem zapytania. Zmienia się ustawodawstwo, przykładem czego jest choćby zmiana nazewnictwa klasyfikacji win francuskich. Do tego ścierają się wpływy globalistów ze zwolennikami kultywacji tradycji i lokalnego terroir. Podejście do procesu winifikacji, wykorzystanie nowych szczepów… Można by przygotować długą listę takich punktów, które mają już dziś i będą miały w przyszłości wpływ na kształt świata win.

Na szczęście są ludzie, którzy chcą się zatrzymać i pochylić nad istotnymi problemami i zagadnieniami. Dzięki takim ludziom są organizowane konferencje takie jak ta najbliższa w Hiszpanii. Tam spotkać będzie można tuzy światowego winiarstwa. One z pewnością przyciągną w to miejsce wiele osób z całego świata. Tak profesjonalistów jak i zaciekawionych konsumentów. Poniżej jeden z krótkich wywiadów z Jancis Robison, którą tak często na łamach naszego portalu cytujemy.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalniej stronie konferencji WineFuture.es.