Le Caniette Rosso Bello 2007 Marchia

Rosso Bello Le CanietteNazwa: Le Caniette Rosso Bello

Kraj: Włochy

Region: D.O.C. Rosso Piceno (Marchia)

Rocznik: 2007

Szczep: 45% Sangiovese, 45% Montepulciano, 10% Cabernet Sauvignon

Zawartość alkoholu: 13,5%

Typ wina: czerwone, wytrawne

Cena: 8 EUR

Data degustacji: 18.10.2009

Oko: piękna, rubinowa barwa, na wstępie zapowiada się pięknie zbudowane wino, z ciemniejszymi refleksami.

Nos: granat! na wstępie uderza jego otwartość. jest gotowe do wypicia, choć usta sugerują, że wytrzyma próbę czasu. bardzo aromatyczne. wino nie jest filtrowane, przez co mniej klarowne, ale to zupełnie nie przeszkadza! w pierwszym momencie wyraźnie wyczuwalne aromaty dojrzałej wiśni. ponieważ na krótko trafiło do tzw. mały beczek „barrique” wyczuwalne aromaty wanilii, które zaokrąglają jest i czynią bardziej delikatnym. w końcówce nosa lekko pieprzowe.

Usta: genialny poziom kwasowości. miękkie garbniki. stosunkowo długie. jeżyny z wiśnią. nie chcę przesadzić, ale to wino do głębszego zastanowienia. lekko ziemiste.

Dodatkowe informacje: uprawa biologiczna, brak filtracji, nowe beczki, małe z dębu francuskiego. generalnie producent mocno nastawiony na lokalną specyfikę winorośli, o czym świadczą pozostałe jego wina w portfolio. z pewnością jeden z lepszych w całym regionie. rosso bello do tego w bardzo korzystnej cenie!

 
  • salmon

    Byłoby fajnie jakbyś jeszcze przy recenzji napisał o dostępności wina w Polsce

  • Tak. Wiem. Staram się to robić zawsze wtedy, gdy tylko mam taką wiedzę. Większa część ocenianych win pochodzi z moich zakupów, które robię w trakcie podróży po Europie. Tak właśnie było z tym winem.

    Z tego co się orientuję, Le Caniette jest sprzedawane w Polsce przez Kadewin, ale głowy nie dam sobie za to uciąć…

  • Kadewin już nie importuje Le Caniette, MW podaje nowego importera Ardi Roman Dąbrowski. Zatem wino jest dostępne w Polsce…

  • super. w sumie to dobra wiadomość. pamiętam rozmowę z właścicielem Le Caniette, który raczej nie był zadowolony ze współpracy z Kadewin. Dobrze, że znaleźli nowego importera. Jeśli chodzi o Kadewin, to myślę, że strata tej marki w portfolio świadczy tylko o tym jak trudno sprzedaje się wina z mało znanych regionów, dla takiego przeciętnego kowalskiego rzecz jasna…