Mistrzostwa Polski Sommelierów. 17-18 września 2010. Warszawa

Stowarzyszenie Sommelierów PolskichPisze się tu i tam o próbowaniu wina, rocznikach, regionach, ale gdzieś brak takich eventów, które pokazują umiejętności tej niewielkiej grupy osób, które pracują w restauracjach jako sommelierzy. Jeśli nie wiesz kim jest sommelier, to odsyłam Cię do Wikipedii oraz jednocześnie zapraszam na Mistrzostwa Polski Sommelierów!

Mistrzostwa te są organizowane przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich, na stronie internetowej organizacji więcej informacji na temat całego przedsięwzięcia. Odbędą się one w Warszawie w budynku Makro HoReCa przy al. Jerozolimskich. Poniżej w galerii zdjęcie z mapką dojazdową.

Warto się wybrać. Uczymy się cały czas, zatem to kolejna okazja, by zdobyć trochę wiedzy – choćby tej związanej z oczekiwaniami w stosunku od obsługującej nas osoby w restauracji.

Tutaj natomiast możecie obejrzeć sobie podsumowanie mistrzostw Polski z ubiegłego roku.

Na zdjęciach poniżej znajdziecie dwóch ważnych Panów. Pierwszy z nich, to Gerard Basset – Pan, który zdobył tytuł Mistrza Świata Sommelierów na mistrzostwach w Chile w tym roku. Trofeum zachowa na najbliższe 3 lata, do czasu kolejnych mistrzostw, tym razem w Tokyo. Drugi to Tomasz Kolecki-Majewicz – ubiegłoroczny Mistrz Polski Sommelierów.

Mamy do czynienia w tzw. wysypem jesiennych eventów winiarskich w kraju! Niby lepiej mieć wybór, ale z drugiej strony być w dwóch miejscach jednocześnie to już sztuka. Bez względu na miejsce, do którego się wybieracie – do zobaczenia!

mps_mapkaTomasz Kolecki-MajewiczGerard Basset

Możecie liczyć na krótką relację z tegorocznych mistrzostw na Viniculture.pl ;)