Winne Wtorki #2

Nazwa: Mullygrubber

Szczep: Semillon – Chardonnay

Region: Południowo-Wschodnia Australia

Kraj: Australia

Rocznik: 2010

Pojemność: 75cl

Alkohol: 12%

Cena: 31,55 PLN

Sposób zamknięcia: Nakrętka

Importer: Tudor House Ltd.

Miejsce zakupu: E.Leclerc

Oko: Jasno cytrynowe, jakby rozwodnione. Jakieś malutkie syfy pływają w kieliszku, więc chyba ktoś słabo je przefiltrował (nie uważam, że filtrowanie zawsze jest super, ale przy tak masowym winie, to raczej jest konieczność).

Nos: Przyjemne owocowe, melony i brzoskwinie, może nawet coś więcej spadło z jakiegoś drzewa, co to daje owoce cytrusowe. Po chwili z kieliszka wyłania się słodkie masło. Nie ma głębi jakiejś czy kompleksowości. Jest lekko, prosto i bez wyrafinowania.

Usta: Półwytrawane?!? Dobry poziom alkoholu, delikatne, w ustach mało intensywne, dla mnie brakuje tutaj mocniejszego charakteru semillon (pierwszy szczep podawany na etykiecie powinien być w przewadze w kupażu). To wino z ciepłego regionu, czuć to słońce w kieliszku, ale taka dojrzałość owoców, nie pozwala na wyłonienie się ożywczej kwasowości, która zbalansowałaby to wino. Wiele do powiedzenia nie ma – płasko i krótko – trochę aromatów cytrusowych…

Ogólnie: Moim zdaniem to wino powinno kosztować maksymalnie 25 pln. To pierwsza sprawa. Mi to wino nie podeszło, nie lubię takiego „stylu” i braku czegoś więcej poza „bananem” w wersji płynn0-alkoholowej. Jak szukasz wina na babski wieczór i nie chcesz się męczyć ultra-wytrawnymi szablami z burgundii albo nie masz ochoty na ciężkie taniny z syrah, to kup tą butelkę, wypij, nie zastanawiaj się i tyle.

Ja na dzień dzisiejszy mówię pass australijczykom. Jak szanowni koledzy i koleżanki wybiorą w tym roku jeszcze jedną butelczynę z tego kraju, to ja odpuszczę sobie dany winny wtorek:]

Standardowo – pozostałych opisów tego wina szukajcie na stronach i blogach pozostałych winnych wtorkowiczów.

Czerwone czy Białe?

Do trzech dych

Uncle Matt in travel

Sstarwines

Winne Przygody

Kontretykieta

Książka i wino

Winna pasja

Białe nad czerwonym

Wine world

Amarone blog