Metro-regiony

W świecie designu jednym z trendów jest projektowanie infografik – to bardzo ciekawy sposób na graficzne przedstawienie danych statystycznych lub po prostu różnych mechanizmów czy schematów. Świetny sposób na pokazywanie, często ciężkostrawnych, tematów w atrakcyjny sposób. Powstają różne cuda wianki, jak na przykład ten lub ten.

Ładny obrazek cieszy oko, dlatego bardzo ucieszyłem się z pracy wykonanej przez jednego z profesorów California College of the Arts – Davida Gissen’a. Przy pomocy właśnie takiej infografiki zwizualizował mapę regionów winiarskich Francji, wzorując się na sposobie przedstawiania układów linii metra. Każdy region oznaczony jest innym kolorem, poszczególne apelacje, to „przystanki”. Dodatkowo jako atrakcje związane z określonym miejscem na mapie znajdziemy informacje dotyczące wykorzystywanych szczepów winorośli czy warte odwiedzenia perełki architektoniczne.

Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany tematem, to mapę może nabyć w sklepie internetowym De Long Wine. A tymczasem jeszcze 3 obrazki do obejrzenia z bliska;)